Cryptofon.com Bitcoin Exchange Platformu

Bitcoin Exchange

Kripto para borsası dünyasında farklı bir bakış getirmek için sizlere cryptofon.com dan biraz bahsetmek istiyorum aslında Binance ve diğer kripto para firmalarından çok farklı değil. Ancak ülkemizde mevcut olan borsalardan farklı olarak Lisanslı bir borsa olma özelliğine sahip. Estonya’da alınan Kripto Para Linsansı ile açılmış bir borsa. İkinci özelliği ise Binance üzerinde yapabildiğiniz tüm işlemleri bu borsa aracılığı ile de yapabilirsiniz. Hemde daha düşük bir komisyon ile. buda sürekli işlem yapanlar için önemli bir artı.

Cryptofon Nedir?

Kriptofon merkezi Estonya’da olan bir şirkete bağlı aynı zamanda Çin destekli bir yazılım ve servis sağlayıcıya bağlı olarak çalışan bir kripto para borsasıdır. ERC20 tabanlı yaklaşık 10 Token’a ve Bitcoin Ethereum ve Rİpple gibi 10 adet kripto paraya ev sahipliği yapmaktadır.

Cryptofon’da Kredi Kartı Geçiyor mu?

Evet. Cryptofon’da kredi kartı ile Simplex firması aracılığı ile 3. taraf yazılım bağlantısı ile kripto para almanız mümkün. Bu sayede dakikalar içerisinde cüzdanınıza kredi kartı ile kripto para alabilirsiniz. Ancak bunun için AML – KYC işlemini tamamlamış olmanız gerekiyor.

Cryptofon’a Para Transfer Edebiliyor muyuz?

Evet, Yine Simplex‘e ait Litvanya bankası üzerinden ödemelerinizi yapabilir ve Swift ve SEPA işlemleri kullanarak para transfer edebilirsiniz. Yakın zaman içerisinde Simplex’in Türkiye’de yapacağı anlaşmalı çalışma ile ödeme kuruluşları aracılığı ile Türkiye’de bulunan Banka ve Aracı kurumlar vasıtası ile de para gönderimi gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz.

Cryptofon’un kendi para birimi var mı?

Evet. CRF adında çıkaracağı ERC20 tabanlı bir token çalışması bulunuyor. Bu çalışma sayesinde aynı Binance’da olduğu gibi nasıl BNB ile işlem yapıyorsanız CRF ile de işlem yapabilecek durumda olacaksınız. CRF/USDT CRF/BTC ve CRF/ETH şeklinde IEO çalışması olacak.

Cryptofon’un Güvenliğik Özellikleri Nelerdir?

Cryptofon Cloudflare DNS ve CDN altyapısı üzerinden çalışmaktadır. Aynı zamanda servis sağlayıcı ve Cloud güvenlik altyapısı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özel erişim izinlerine tabi bir güvenlik altyapısına sahiptir. Cüzdan servisi çoklu imza teknolojine sahip olan bir cüzdan servisini kullanmaktadır.

Cryptofon ne zaman hizmete girecek?

Cryptofon Nisan 2021 yılında hizmete açılması bekleniyor. 28 avrupa ülkesinde ve Türkiye’de eş zamanlı olarak lansmanı ve açılışı yapılacak. Gerek televizyon reklamları ile gerekse görsel ve yazılı basında ve sosyal medyada tam tarih yayınlanacaktır. Hepinize şimdiden güvenli alış-verişler diliyoruz.

Benzer gönderiler

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.