İstanbul, TÜRKİYE

Ripple xRapid

Ripple xRapid

Küresel ekonomiye nefes aldıran Ripple teknolojileri arasında yerini alan en önemli araçlardan bir tanesi xRapid. Günümüzde banka ve aracı kurumların birbirleri arasındaki transferler için Swift veya Wiretransfer gibi çeşitli araçları kullanıyor olması oldukça ciddi zaman ve ticari kayıplara neden oluyor. Ripple tarafından geliştirilen xRapid sayesinde artık banka ve aracı kurumların işlem hızı sayesinde artık kayıp zamanı ortadan kaldırıyor.

Ripple xRapid
Ripple xRapid

Ripple xRapid Nedir?

Ripple xRapid, uluslararası para transfer işlemlerinde RippleNet altyapısı kullanılarak çalışan bir teknoloji. Banka ve aracı kurumların birbirleri arasında transfer imkanı sunan bu teknoloji Ledger sistemi sayesinde işlem bir kaç saniyede tamamlıyor. Artık eski yöntemlerin tamamen ortadan kalktığı ve sınır ötesi transferlerin saniyeler içerisinde gerçekleştiği bir dünyaya adım atıyoruz.

 

xRapid Avantajları nelerdir?

Swift ile yapılan sınır ötesi transferlerin günümüzde en hızlı olanı dahi 2-3 gün sürmektedir. Avrupa’nın kendi içerisinde geliştirmiş olduğu SEPA işlemi dahi sabah saatlerinde yapılması halinde en erken öğleden sonra yine Euro bölgesinde bulunan bankaya ulaşmaktadır. Her iki işlemde de işlem ücretleri oldukça yüksek, Swift işleminde 50 dolar ile 75 dolar arasında bir ücret öderken SEPA‘da bu işlem yaklaşık 5 ila 15 Euro arasında değişiyor. xRapid sayesinde artık bu sorun ortadan kalkıyor. xRapid ile gerçekleştirdiğini gönderiler bir kaç dakika içerisinde ilgili bankaya veya aracı kuruma ulaşıyor ve sadece bir kaç cent masraf ödüyorsunuz. Yeni nesil teknoloji olarak kabul edilen işlemler kripto para teknolojisi olan Blockchain üzerinde gerçekleşiyor.

Xtremcoin Kripto Para ve Dijital Döviz Bürosu üzerinden Ripple ile ilgili işlem yapabilir ve aynı zamanda Ripple Gateway çalışmalarını kullanabilirsiniz. Ripple ve teknolojileri hakkında bilgi almak ve blockchain çözümleri için lütfen bizimle iletişime geçin.