Nasreddin Hoca Google’a SEO Çalmış! Ya Tutarsa Demiş..

İnternet derya deniz, Google da bir göl olmaktan çıktı okyanuslara uzandı.. Milyarlarca veri içerisinde, milyonlarca websitesi ve mataryel hakkında bilgi toplayan ve topladığı bu verileri analiz ederek bir sıraya koyan Google’da bulunabilmek gerçekten özverili bir veri kaynağı olmaktan geçerken artık buda yetersiz kalıyor. Her sektörde kendi kulvarlarındaki bir çok rakip arasından sıyrılmaya çalışan, online hayatının idamesini google yaşam ünitesine bağlamış, adsense serumu ile beslenen veya kendi ürünlerini, hizmetlerini alacak müşteriler bulma çabası içinde olan, kıyıya çarpmamak için zorlu bir mücadele içinde olan firmalar; kendinizi Google’a anlatmanın en başarılı yolu SEO olarak karşınıza çıkıyor..

Bir arama motoruna sitenizi en iyi ifade edebilme ve kanıtlama yöntemi olarak özetlenebilecek olan SEO arama motoru optimizasyonu çalışması, sitelerinizi belirlediğiniz kelimelerde Geliyoo, Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında yapılan aramalarda ilk sayfada bulunması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Aslında SEO çalışması webmasterlar tarafından keşfedilen, sonradan türetilen bir iş ve hizmet sektörü haline gelmiş olup tamamen arama motorlarının çalışma prensiplerini iyi bilmek ve bir siteyi arama motoru algoritmasınca değerli kılabilme yöntemlerini iyi uygulayabilmekten geçiyor.

Özellikle dünyanın en yaygın kullanıma sahip arama motoru Google aramalarında sitenize trafik ve müşteri getirecek kelimelerde ilk sayfada bulunmak, reklam yatırımları ile belli bir satış ve müşteri kitlesini yakalamaktan çok daha az maliyetli ve kalıcıdır. Bu çalışma SEO olarak bilinir ve bir çok web hizmeti sunan firma tarafından websitesi sahibi olan herkese tavsiye edilir.

Bu kısma kadar aklınızda SEO çalışmasına dair hem fikir hemde gerekliliği konusunda bir ön bilgi sağladığını düşünüyorum. Gelelim başlığımız neden bir fıkra gibi, çünkü SEO çalışması artık hemen herkes tarafından yapılabilirliği idda edilerek web konusunda hiçbir fikre sahip olmayan bir çok firmanın ileride tecrübe diye bahsedeceği fıkralar oluşturmakta. %100 Garantili SEO Çalışması konusunda muhattap bulmak çok zor veya fikir almak bir şeyler öğrenmek çok zor. Bir firmadan fiyat teklifi isterseniz muhtemelen size bir sürü analiz raporu sunulacağı, günlük haftalık yapılan çalışmalar hakkında raporlar verileceği ile ilgili lafı dolaylayıcı cümlelerden oluşan bir teklif metni ama ödeme rakamlarının çok net olduğu ve de uzun vadeli bir ödeme planı ile karşılaşacağınızı tahmin ediyorum.. Neden’ler? Neden uzun vadeli? Neden analizler? Neden yüksek fiyatlar?

SEO talebinize karşılık aldığınız teklifin uzun vadeli olmasının tek bir sebebi var, aynı bizim Nasrettin Hoca’mız gibi Googla’a SEO çalıp ya tutarsa diye beklemek içindir. Fiyatların yüksek olmasının nedeni ise bu işin gerçekten zorlu olmasıdır. Backlink çalışmaları, benzersiz tanıtım yazıları, edu ve c class ip sahibi domainlerden link alınması, sosyal medyada yer almak, forum ve sözlüklerde tanıtımlarınızın yapılması, özel sunucular ile trafik baskısı dahil bir çok işlemi gerektirmekte. Aslında işin sırrı arama motorunu kandırmak 🙂 ve sonrasında yapılan bu baskının doğal trafik ve tıklamalara dönüşerek gerçek müşterilerin sitenize düzenli ziyareti ile kalıcılığı sağlamaktır.

SEO çalışmasında “garanti” diye bir şeyin aslında olmadığını net bir şekilde ifade etmek gerekir, çünkü sitenizi ilk sayfaya çıkarmak için yapılan çalışmaların sonuç vermesi arama motorunun yapısı ile doğrudan ilişkilidir. Yapılan çalışmaların ardından Google’ın yapacağı en ufak bir değişiklik istenilen sonucu alamamanıza sebep olabilir fakat sizin ve siteniz için çalışmalar yapan firmanın emek hakkı yinede yok sayılamaz. Yanlız herşeye rağmen bu hizmet sektöründe ve SEO çalışmasını yaptırmak istediğiniz firma tecrübelerine dayalı olarak size garanti vermelidir. SEO çalışmasından sonra ilk sayfada olacaksınız diyemeyen bir fiyat teklifini kabul etmemenizi tavsiye ediyoruz. Yani Google’a SEO çalıp, sizden yoğurdun parası aydan aya alıp, sonrada maya tutmadı demeleri muhtemelen sizi ve cebinizi üzecektir.

SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız,

1. sektörünüze dair en çok arama yapılan ve müşteri getiren üç kelime belirleyin örneğin;

gümüş, gümüş takı, kişiye özel gümüş gibi

2. Sonrasında firmadan o kelimelerde sizi ilk sayfada çıkarabileceklerine dair %100 Garantili SEO Çalışması yapabilecekler mi diye üstüne basa basa net bir teklif isteyin. Bırakın analizlere ihtiyacınız yok, online bir çok analiz sitesi var oralarda sitenize dair bir çok bilgiye zaten sahip olabilirsiniz işte bir kaçı;

https://wmaraci.com/seo-analiz

https://monitorbacklinks.com

http://seositecheckup.com

https://www.woorank.com

https://kwfinder.com

3. Eğer çalışmanın sonucunda memnun kalmak ve fayda almak istiyorsanız, siz sonuca odaklanın ve sonuç isteyin. Yani ilk sayfada bulunmak için sözlüde olsa garanti istemek hakkınızdır. Yoksa 12 aylık sadece analiz ve forum, sözlük tanıtım yazıları, backlink raporları alacağınız bir sözleşmeye imza atmış bulabilirsiniz kendinizi ve işin sonunda kısmen bazı kelimelerde sıranız bi kaç sayfa ilerlemişde olabilir ilk sayfada da olabilir fakat Ya Tutarsa hesabı ile hizmet almış olursunuz.

Bu kadar yorumdan sonra biraz iş yapalım derseniz %100 Garantili SEO Çalışması hizmetimizden yararlanabilirsiniz: Üst menüden Servisler sekmesinde bulunan Garantili SEO Çalışması sayfasına geçebilirsiniz.

Bu arada yukarıda verdiğimiz örnekte ilk sayfada tuttuğumuz mysilvers.com’u referanslarımız arasında bulabilirsiniz.

İyi Çalışmalar, Bol Kazançlar.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.