GTKabin Teknoloji Kabini
Geliyoo Teknoloji Kabini "GTKabin"

Geliyoo Teknoloji Kabini ‘GTKabin’ halka açık alanlarda hizmet verecek olan donanımlı bir kabin.

Geliyoo Teknoloji Kabininin Genel Özellikleri Şöyle Olacak

1. İnternet Erişimi
GTKabin’de internete kullanımı Geliyoo tarafından geliştirlen Geliyoo Browser internet tarayıcı ile sağlanacak olup default arama motoru olarak yine Geliyoo yerli arama motorumuz hizmet verecektir. (Diğer arama motorlarına da tabiki erişim kullanıcı insiyatifinde olacaktır herhangi bir kısıtlama olmayacaktır.)

2. Yazıcı İmkanı
Acil çıktı alma ihtiyacına karşın A4 ve A3 boyutlarında istenilen dosya döküman renkli veya siyah beyaz olarak çıktı olarak alınabilecek.

3. Navigasyon İmkanı
GTKabin’de harita üzerinde bulunduğunuz nokta otomatik olarak gösterilecek ve gidilmek istenen yer hakkında yol bilgisine ulaşılabilecek aynı zamanda harita ve yol tarifi çıktı olarak yazdırılabilecek.

4. Akıllı Kart ve Gsm Operatörleri İşlemleri
Geliyoo teknoloji kabininde aynı zamanda şehirlerin ulaşım için kullanılan akıllı kart dolumları yapılabilecek aynı zamanda Gsm operatörleri ile yapılacak anlaşma ile TL ve dakika yükleme olanağı sağlanacaktır.

5. İletişim Özelliği
Kabin içerisine yerleştirilmiş acil hatların ücretsiz aranabildiği birde madeni para ile çalışacak telefon bulunacaktır. Cep telefonu olmayan veya mağdur kalınma durumlarında acil ihtiyaçları karşılayacak bir iletişim hizmetide GTKabin ile sağlanacaktır.

6. Güvenlik Robotu Özelliği

Geliyoo Teknoloji Kabini aynı zamanda yüksek çözünürlüklü kameralarla danıtılmış olacak ve kalabalık mekanların güvenlik robotu olarakta 7/24 kayıt ve bildirim yapma özelliği ile hizmet verebilecek.

7. Tapu ve Kadastro Envanterleri
Kullanıcılar kendilerine ait Tapu ve Kadastro Envanterlerini artık kişi kurum ve kuruluşlara sormadan elde edebilecek, belirlenen bölgelerdeki Tapu Haritaları sisteme işlenerek global bir arşiv oluşturulacak bu sayede alınmak istenen arsa, ev ve çeşitli gayri menkullerin satışında kolaylık ve garantörlük görevi alacak. Harita çıktısı alabilecek ve güzergahları son güncellenmiş harita üzerinden tespit edebilecek.

8. Firma Rehberi–İletişim Bilgileri
GTKabin’in bir diğer özelliği ise Şirketler için kolaylık, Yerel ve Genel her türlü şirketin kaydı veri merkezine işlenerek adres telefon ve tüm diğer ticari bilgileri kayıt altına alınacak, böylece o bölgede yada yakın bölgelerdeki her türlü işletmenin yeri kullanıcılar tarafından kolaylıkla bulunabilecek. Harita üzerinde gösterilen işletmelerin bulundukları noktaya uzaklıkları ve gerekli olması halinde kabin içerisindeki Türk Telekom kabininden ister Türk Telekom Kartı ile, İster Akbil ile, İsterse ödemeli olarak arayabilecek.

9. Online Banka Şubeleri GTKabin’de.
GTKabin güvenlikleri bir Banka’dan çok daha güvenli şekilde kurulmuştur. Şifreleme ve algoritmalar yazılım sistemine bağlı olarak sadece Geliyoo’ya ait özel yazılım bir işletim sisteminde kullanılmaktadır. Bu nedenle benzersiz güvenlik önlemleri alınarak Tüm Banka Şubelerinin ve Bankacılık işlemlerinin evlerinde bulunan bilgisayarlardan daha güvenli bir ortam sağlamaktadır.

a. Ortak ATM özelliği
GTKabin içinde ayrıca bankamatikte yapılabilen tüm işlemler ortak atm olarak çalışacak bir sistemle nakit çekimden, havale, eft gibi işlemler anında yapılabilecek.

Merkezli GTKabin içerisinde sunulan en önemli özelliklerden bir tanesi fatura ödeme kolaylığı, Türkiye’de bulunan hemen her kurum ve kuruluşun faturasını GTKabin aracılığı ile sıra beklemeden, kredi kartı ya da banka kartı ile kolayca ödeyebilme imkanı sunmaktadır. GTKabin kullanımını arttırmak ve daha güvenli bir araç haline getirmek için bazı indirimler kullanmayı düşünmekteyiz. GTKabin aracılığı ile ödenen Faturalar’da %3’e kadar indirim yapılması yönünde anlaşmalar yapılarak hem kabin kullanımı arttırmak hem taksitli ödeme imkanı sunarak kullanıcıların ödemelerinde kolaylık sağlayarak hayatlarında bir farklılık oluşturmak istiyoruz.

11. Geliştirilebilir ve Eklenebilir Altyapı
GTKabin Sayesinde geliştirilebilir ve eklenebilir bir altyapı seçeneğimiz bulunmaktadır, bu altyapı sayesinde ileri teknolojileri dokunmaktik ekranları ve ileri teknoloji ürünlerini çok daha ucuza imal ederek tamamen yerli bir üretim yapma olanağımız bulunmaktadır. GTKabin’in dış çephesi kırılmaz cam ile kaplıdır bu cam aynı zamanda karartma teknolojisine de sahiptir. Yapılıcak olan işlemlerin dışarıdan görülmemesi için ve güvenliği için yansıtma yöntemi kullanılmaktadır. Gündüz dış cephesi gece ise iç cephesi otomatik olarak kararmaktadır. Böylede kullanıcı güvenliği en iyi şekilde dizayn edilmiş olacaktır.

12. Engelsiz Erişim Özelliği
GTKabin aynı zamanda engelli vatandaşlarımızada hizmet verebilecek tek kişilik tekerlekli sandelye ile giriş imkanı olan, ekran ve klavye erişimi rahatlıkla sağlanabilen ölçütlerde dizayn edilmiştir.

13. Reklam Gelirleri ve Elde Edilen Gelirin Teknoloji İçin Kullanılması.
GTKabin içerisinde ve dışarısında reklam alabilme özelliğine sahip bu nedenle reklam gelirleri için bir kaç farklı alternatifi bulunmaktadır.

1. Geliyoo Browser ve arama motoru aracılığı ile reklam.
2. Geliyoo Kabin içerisinde bulunan ana platform üzerinde kullanıcılar işleme başlamadan önce ekran koruyucusu şeklinde dönen reklam.
3. Kabin dışarısında görsel ekran üzerinde değişen TV reklamları.
4. Geliyoo Kart üzerinde satış yapılacak kartlarda sponsor reklamlar.

Bir çok reklam modeli için müsait olan GTKabin çeşitli kurum ve kuruluşlarla anlaşma sağlanarak elde edilebilecek reklam geliri ile Personel Giderleri, Yeni Teknoloji geliştirme ve Teknoloji iyileşrieme için kendi imkanlarını genişletmek ve ileri teknolojileri kullanıcı ile buluşturmak için kullanılacaktır. GTKabin kullanımı için özel kart üretimi ve kullanım koşulları, GTKabin için Türk Telekom Ankesörlü telefon kartlarına benzer bir kart imal edilerek kapılarda bulunan optik okuyucu ile kapıların kontrol altında tutulması sağlanacaktır. TC Kimlik numarası ile sadece bir kaç TL’ye sahip olunabilecek bu kart sayesinde ortalama 5,000,000’luk bir kart satışında elde edilecek gelir ile GTKabinlerin tamamını ücretsiz şekilde kurabilme imkanımız olacaktır. İhtiyacımız olan ekipmanlar günümüz teknolojilerinde mevcut ancak tamamen Türk altyapısı ve Türk yazılımlarının bulunduğu bir sistem ile kurulması için en az gereken süre 18 ay dır. Şu anda prototip aşaması başlamış olan bu kabin’in maliyeti yüksektir ancak abonelik sistemlerinin önceden satışı ile ve iyi bir reklam stratejisi ile bütün kabinleri bedavaya getirebiliriz.

Yukarıda bahsedilen tüm özellikler yüksek hızlı fiber internet bağlantısı alt yapısı ile hizmet sağlayacak, yazılım güvenliği için özel firewall sistemleri kullanılacak ve herkesin rahatlıkla işlem yapabileceği şekilde anlaşılabilir ve kolay kullanımı olan donanımlar ile tasarlanmaktadır.

GTKabin

Bir telefon kulübesi modelinde şehir merkezleri ve yoğun kalabalık alanlara konulması hedeflenen internete erişim sağlayan içerisinde dokunmatik ekranı olan bir bilgisayar, yazıcı, navigasyon, bankamatik gibi gündelik ve acil ihtiyaç duyulabilecek bir çok teknolojik ürün barındıran halka açık alanlarda hizmet verecek olan donanımlı bir kabindir.

…Hayatı kolaylaştıracak akıllı şehir projesi Geliyoo teknoloji kabinleri.

Yazılımı tamamen Geliyoo Bilişim tarafından geliştirilmekte ve Türkiye’de yine ilk defa denenecek olan bu projede belediyeler hedeflenerek turist ve anlık internet, çıktı ve acil online işlem yapma ihtiyacı duyabilecek halkımız için tasarlanmıştır.

Teknoloji Kabini
GTKabin
0%
Gelinux
0%
Geliyoo Browser
0%
Tasarım
0%
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.