2011 yılında yayın hayatına başlayan geliyoo.com arama motoru ve ekibi olarak bizler 2012 yılının ilk aylarında Türkiye’deki kurumsal yapılanmamızın ilk adımlarını tamamladık. Mayıs ayının baharı müjdeleyen bu ilk günlerinde artık Trakya Teknopark’taki ilk kurumsal ofisimizin açılış heyecanını yaşıyoruz.

Bu ofis ile birlikte ekibimizin daha da büyüyecek olması , aramıza yeni ve genç arkadaşların katılacak olması ise bizim için önemli bir dönüm noktası olacak. Teknopark’lardaki ilk ofisimizi Edirne Trakya Teknopark’ta açıyor olmamıza rağmen Teknoparklar tarafından kabul olan ilk başvurumuz elbette bu değil. Bir diğer Teknopark başvurumuzu ise geçtiğimiz aylarda GOSB Teknopark’a yapmıştık.

GOSB Teknopark’ın girişimci komitesi tarafından değerlendirilen projemiz beğenilerek başvurumuz kabul olmuştu. Şimdilerde ise GOSB Teknopark’ta yer açılmasını ve bize ofis tahsis edilmesini beklemekteyiz. Son 2 ay içerisinde kurucu ortaklar ve şirket yöneticisi olarak ben, tüm enerjimizi ve konsantrasyonumuzu Türkiye’de başarılı olacak bir ekibin kurulmasına verdik. Önceliklerimiz arasında başarılı çalışmalar yapabilecek bir ekibin kurulması ilk sıradaydı. İkinici önceliğimiz ise kurumsal yapılanmanın başlangıç etabının tamamlanması ve ar-ge çalışmalarımızın resmiyet kazanarak Teknopark’lar da yer alabilmekti. Bir yandan yeni bir ekip kurmak, diğer yandan projelerin girişimci komitelerinde anlatılması ve onayların alınması, diğer yandan da şirketin resmi tüzel kişiliğinin yeniden yapılandırılması son iki ayın hepimiz için oldukça yorucu ve yoğun geçmesine neden oldu.

Ancak yönetim olarak ilk iki hedefimizi zamanında ve planlandığı şekilde gerçekleştirmiş olmamız tüm yorgunlukları biranda unutturdu . Bundan sonra hedeflermiz arasındaki önceliğimiz yeni proje fikirlerimizi hayata geçirebilmek. Son iki aydır taslakları üzerinde çalıştığımız ve erken dönem kavram geliştirme çalışmalarını tamamladığımız iki yeni proje fikirimiz var. En geç haziran ayı içerisinde her ikisine de başlangıç vermeyi hedefliyoruz. Ekibimize bizi daha da geliştirecek ve sizlerin daha güvenli, daha tutarlı aramalar yapabilmenizi sağlayacak, yeni projeler geliştirebilecek arkadaşların katılımını sağlamak ise bir diğer önceliğimiz. Sizlerden beklediğimiz ise geliyoo.com arama motorunu bol bol kullanarak bizlere geri bildirim yapmanız.

YAZAR HAKKINDA

0 Yorum

Yorum yaz